Как да избегнем корозия на маркуча за душ от неръждаема стомана?

- 2021-10-08-

Вярвам, че банята на всеки е оборудвана с бойлери. Има два основни типа бойлери задуш маркучи, единият е PVC, а другият е неръждаема стомана. Сред тях, неръждаема стоманадуш маркучиса предпочитани от много хора заради тяхната издръжливост и красота. Тъй като влажността в банята е сравнително висока, повърхността на маркуча от неръждаема стомана е податлива на ръжда, което води до намаляване на блясъка на повърхността на маркуча, което силно влияе върху настроението на хората под душа. Как да избегнем ръждата на маркуча? Всъщност, стига да се поддържа правилно, може значително да се намали появата на тази ръжда.

Устойчивостта на корозия на маркуча за душ от неръждаема стомана е тясно свързана със съдържанието на хром в неговия материал. Когато количеството на добавяне на хром е 10,5%, устойчивостта на корозия на неръждаемата стомана ще се увеличи значително, но колкото повече съдържание на хром не е толкова по-добро, дори Съдържанието на хром в материалите от неръждаема стомана е много високо, но устойчивостта на корозия няма да се подобри .

При легиране на неръждаема стомана с хром, типът на оксида на повърхността често се трансформира в повърхностен оксид, подобен на този, образуван от чист метален хром, и този чист хромов оксид може да защити повърхността на неръждаема стомана. Засилва неговия антиокислителен ефект, но този оксиден слой е изключително тънък и няма да повлияе на блясъка на повърхността от неръждаема стомана. Въпреки това, ако този защитен слой е повреден, повърхността от неръждаема стомана ще реагира с атмосферата, за да се възстанови и да се образува отново. Пасивният филм защитава повърхността на неръждаема стомана.

Когато купуваме неръждаема стоманадуш маркучи, можем да използваме онези маркучи, чиято повърхност е хромирана. Ефективността срещу ръжда и корозия на този тип маркучи е много по-висока от тази на маркучите, които не са хромирани. При нормална употреба също трябва да внимавате да избягвате разпръскването на киселинния разтвор върху маркуча колкото е възможно повече.